Головна сторінка » Твори з української літератури » Леся Українка

Шляхи формування поетичного таланту Лесі Українки

Політичні умови розвитку таланту Лесі Українки. Лесі Українці випало жити в Україні, розшматованій двома імперіями з реакційними режимами: Угорщиною і царською Росією. Коли майбутній поетесі було лише п’ять років, вийшов сумнозвісний Ємський указ. Він поставив питання: чи жити, чи загинути українській нації? Хоча Лесі не судилося ходити до «прстойної» школи, вона мала міцні знання, які здобула завдяки домашній науці і наполегливій самоосвіті. Разом з братом Михайлом 18-річна Леся задумує дати цілу серію перекладів найкращих російських і європейських творів «Європейської бібліотеки». Також у Львові 1887 року у часописі «Зоря» побачила світ перша Лесина поезія «Надія».) Участь поетеси у полеміці в «Літературно-науковому віснику».

Лесю Українку постійно турбували питання щодо розвитку української літератури. Вона перс копана, що головними темами ліричних творів повинні стати питання, пов’язані з любов’ю до рідного краю, вірою в краще майбутнє та боротьба за вільні права трудящого люду. З часом з’являються переклади Лесі з Гайне, В. Гюго. Твори молодої поетеси читають у Римі, Мілані, Парижі. Невтомно трудилась на ниві української літератури полум’яна й нескорена поетеса. Силу їй давала любов до свого народу, його мови, пісні. З її високим словом у нашу літературу входили цілі світи.

Де і коли народилась Леся Українка? Майбутня поетеса народилася 25 лютого 1871 року в м. Новограді-Волинсьму, її батьками були Ольга Петрівна Косач - письменниця та Петро Антонович Косач - юрист. Який характер успадкувала Леся від батьків? Вони обоє були надзвичайно стримані, терплячі, з винятковою силою волі.- І Якими здібностями була наділена з дитинства Леся ? У шість років дівчинка навчилася шити й вишивати, добре грала на фортепіано. У дев’ять років Леся написала свій перший вірш «Надія». Хто придумав псевдонім майбутній поетесі? Лесі було лише тринадцять років, коли мати надіслала її поезії на конкурс ліричних творів. Підписала вірші: «Леся з України». Чи можна взяти вірш «Як дитиною, бувало…» епіграфом до життя Лесі? Час написання цього вірша - 1897 рік. Леся вже була хворою. Та вона була мужньою дівчиною й терпляче зносила муки. Лікар, який робив їй операцію, турбувався, що не почув стогону з її вуст і не побачив сліз. Які роздуми навіює поезія «Мрії» ? Цей вірш входить до циклу «Кримські спогади». Написаний в Євпаторі 1890 року, коли Леся перебувала на лікуванні. Багато місця відведено в ньому морю, сонцю, «тихому плескіту», «стежці золотистій».


Схожі твори: