Головна сторінка » Твори з російської літератури XX-XXI ст. » Пастернак Б.Л.

У категорії творів: 3
Показано творів: 1-3
Сторінка 1


«Володарі ваших дум грішать приказками, а головну забули, що насильно милим не будеш, і вкоренилися у звичці звільняти і ощасливлювати особливо тих, хто про це не просить. Напевно… я ще повинен благословляти вас і спасибі вам говорити за свою неволю, за те, що ви звільнили мене від сім’ї, від сина, від будинку, від справи, від усього, що мені дорого і чим я живий». Б. Пастернак. Роман Б. Пастернака відкрив мені революцію з нової, дуже важливої сторони, з позиції прав особистості, прав кожної людини. Чим відрізняється зображення революції і Громадянської війни в цій книзі від того, що я зустрічала раніше? Це не бачення війни зі стану червоних, як у «Розгромі», «Чапаєві», «Школі» і десятках інших добутків. Це не зображення зі стану білих, як в «Тихому Доні» М. Шолохова, «Ходіннях по муках» О. Толстого, п’єсах «Біг», «Дні Турбіних» М. Булгакова та інших. Ні, це оповідання очами людини, що не хоче втручатися у братовбивчу війну, якої далека жорстокість, що хоче жити із сім’єю, кохати і бути коханим, лікувати людей, писати вірші:
Поетичні твори читають, вивчають, але, на жаль, деякі люди поезії не розуміють і не цікавляться нею. Для того, щоб полюбити поезію, зрозуміти її, замало престо читати вірші. Треба цікавитись поетом як особистістю, відчувати час, у який писалися ці чи інші поетичні твори. Запрошую вас вирушити у країну, яка має назву Поезія, на карті якої ще так багато білих плям. Пастернак - це досі ще таємничий, не розгаданий поетичний континент. Марина Цвєтаєва, російська поетеса, писала: "Где человек, до конца понявший Пастернака? Пастернак - зто "тайность”, "иносказание”, "шифр”. Спробуємо знайти ключ до загадкової поезії Пастернака.
Тема «людина і революція» хвилювала багатьох письменників XX століття. І це природно. Занадто великим виявився її вплив на людей, занадто багато було покалічених доль. Захвати, прокльони, апатія і розпач, спроби зрозуміти і прийняти, незважаючи ні на що. Роман Бориса Пастернака «Доктор Живаго» - історія життя типового «позитивного» інтелігента тієї пори, розумного, талановитого, допитливого, позбавленого звичайних забобонів, що жадає не повірити (що завжди простіше), а осмислити і зрозуміти. Це і хроніка тих років - з погляду декількох сімей, близьких по спорідненню, дружбі, сусідству. Але саме головне - це хроніка щиросердечного стану Юрія Живаго, його пошуки істини, його думки про навколишнє, його спроби зрозуміти, чому Росія йде настільки кривавою дорогою. Автор віддає героєві роману не тільки свої кращі вірші, але і самі свої таємні, самі виношені думки, його вустами намагається передати своє бачення подій, які потрясли країну.